Сегодня 13.07.2020

Режим работы КП ДМБТИ


Понедельник - Четверг
с 8.30 до 17.15 ч.

Пятница
с 8.30 до 16.00 ч.

Перерыв
с 13.00 до 13.30 ч.


Представники міської ради зустрілись з громадськістю Дніпра та Запоріжжя для обговорення проекту «N 7 – Літній кінотеатр»


16.05.2017

У Дніпрі пройшло третє засідання між представниками міської ради та громадськістю Дніпра та Запоріжжя в рамках проекту «N 7 – Літній кінотеатр» організації «Культура і Дипломатія Країн Світу», під патронатом Міністерства культури України, Міністерства інформаційної політики України та Дніпровської міської ради.

 
До складу робочої групи  проекту «N 7 – Літній кінотеатр» увійшли представники Дніпровської міськради, Головного архітектурно-планувального управління ДМР, ТОВ «СОДЕЛЬ», Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», Дніпровського державного аграрно-економічного університету, ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (ПДАБА)».
 
На круглому столі були присутні представники КП «Дніпровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради. Громадськість Запоріжжя представляв благодійний інтернет-фонд «Надай надію» та  Асоціація Менонітських церков України. 
 
Круглий стіл розпочався з привітання від директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Дніпра Артема Нідєлька та Генерального Секретаря Організації «Культура і Дипломатія Країн Світу» - місії Культурної та Європейської дипломатії в Україні Олексія Філь. 

На початку заходу присутні заслухали твір Тараса Шевченка «Є на світі доля» у виконанні  представників Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки. Вокал – Катерина Дьоміна, Станіслав Рубаха, Гітара – Антон Ялоза, Скрипка – Валерія Арсененко.

«Я дякую усім присутнім учасникам робочої групи за довіру і наголошую на своїй рішучості щодо продовження роботи у реалізації проекту  «N 7 – Літній кінотеатр» організації «Культура і Дипломатія Країн Світу». Це дуже приємно бути з вами сьогодні, в цьому місці, яке втілює в собі життєву силу толерантності, демократії і творчість міста Дніпра. Ми очікуємо на співпрацю і маємо на меті зробити внесок у процвітання і стабільність у нашому регіоні та створити нові можливості для регіональної співпраці між Україною та її сусідами», – зазначив  Артем Нідєлько.
 
Він також підкреслив, що такі проекти сприяють культурному вихованню населення на принципах демократії, налагодженню діалогу й порозумінню між центральними та місцевими органами влади, громадським суспільством та міжнародними організаціями. 
 
«Головним завданням нинішнього етапу є підтримка процесів світобудування та безпеки, розвитку культурної та європейської дипломатії в Україні та створенню належної основи для повного членства України в ЄС, а також розвитку проєвропейської більшості в суспільстві з метою приєднання України до великої Європейської сім’ї. Ми вдячні всім, хто приєднався до реалізації проекту. Сьогодні ми очкуємо від учасників круглого столу рекомендацій, щодо впровадження проекту в регіонах», – сказав Олексій Філь. 
 
 
Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Дніпропетровській області Олена Демченко відзначила, що відповідно до законодавства України у царині інформації та мовлення, при реалізації цілей проекту «N 7 – Літній кінотеатр», потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:
Матеріали, які демонструватиме платформа, мають бути державною мовою, або мовами країн Євросоюзу.
Вони не можуть містити закликів до повалення державної влади, акцій непокори, або інформації, яка принижує національну, або людську гідність. 
Сюжети та ролики, що демонструватимуться, мають розвивати прагнення людей до вивчення та формування поваги до інших культур, мов, традицій та розширювати знання щодо української мови, культури та традицій.
Матеріали не мають містити реклами комерційних підприємств, товарів, політичних партій та рухів. А також рекламу, популяризацію та демонстрацію вживання спиртних напоїв, психотропних речовин та паління.
Матеріали, що демонструються, мають сприяти формуванню здорових звичок, популяризувати здоровий спосіб життя, заохочувати до занять фізкультурою та спортом».
 
«Завдяки співпраці організації «Культура і Дипломатія Країн Світу» та міської ради Дніпра проект «N7-Літній кінотеатр» – стане однією з візитівок Дніпра. Розташування його на найбільшій набережній у Європі виграє поряд з іншими місцями. Це буде місцем зустрічей і відпочинку родин, перехожих, молоді, серед якої значну частину займають студенти ВНЗ міста. Так, лише чисельність студентів ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» та Дніпровського державного аграрно-економічного університету становить близько 15 тисяч осіб щорічно, які є жителями Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької та інших областей України, а також студенти-іноземці з Алжиру, Лівану, Туркменістану, Вірменії, Франції, Німеччини та інших країн», – підкреслила представник вишів Галина Капленко. 
 
 
Начальник комунального підприємства «Дніпровське міжміське бюро технічної інвентаризації Дніпровської обласної ради» Шамов Олександр Вікторович подякував організаторам за запрошення на круглий стіл і сказав: «Перш за все, слід говорити про появу в Дніпрі нового безкоштовного соціально-культурного майданчика для спілкування. Безсумнівно арт-медіа-платформа «N7- Літній кінотеатр» – прекрасна і унікальна річ, яка зуміла об’єднати центральні і місцеві органи влади та громадське суспільство, міжнародні і дипломатичні суб’єкти». 
 
Він вважає, що цей проект – це не тільки можливість подивитися фільми під відкритим небом, а ще й місце для проведення зустрічей з друзями, спільного сімейного відпочинку з дітьми та обміну культурами.
 
Доктор альтернативної медицини Відкритого університету Шрі-Ланки – футуролог Людмила Філь сказала, що такі інформаційні платформи є унікальними. Вони сприяють миру, стабільності та безпеці і формують толерантність та взаємоповагу серед населення, подолання відчуження між людьми та сприяють урегулюванню конфліктів.
 
«Цей проект розкриває для вашого міста величезний потенціал культурного обміну. Це хороший майданчик для проведення обмінних благодійних концертів, показу фільмів, проведення днів культури. Наша організація сподівається, що ваш досвід можуть перейняти й інші області. Ми теж зацікавлені у появі в нашому місті, Запоріжжі, такого ж майданчику для проведення заходів», – зазначила директор благодійного інтернет-фонду «Надай надію» Лариса Куриленко.
 
Інспектор патрульної поліції Дніпра Ірина Ошерова висловила думку що презентований арт-об’єкт – гарний майданчик для комунікації поліції з громадою. Літній кінотеатр буде використовуватися, як інформаційний портал. Поліція планує тісно співпрацювати і проводити культурно-просвітницьку діяльність серед населення, та надавати соціальні ролики інформаційного змісту задля запобігання правопорушень та піклування про містян.
 
Під час круглого столу було обговорено низку важливих питань, а саме інформованості про співпрацю між Центральними органами виконавчої влади України, місцевого самоврядування та неурядовими організаціями, про співпрацю між малим та середнім бізнесом, суб’єктами ЄС, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, посольствами, які акредитовані в Україні. 
 
Члени круглого столу обговорили питання загального стану імплементації та адаптації її в регіонах з метою укріплення іміджу регіону Дніпра на регіональному, національному та дипломатичному рівні. Стратегічне партнерство – є підтримка імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС в частинах, що стосуються розвитку громадського суспільства в Україні. 
Порядок денний асоціації для підготовки та сприяння здійсненню Угоди про асоціацію
http://eeas.europa.eu/archives/docs/ukraine/docs/st06978_15_en.pdf
Спільна заява президентів України, Європейської Ради і Європейської Комісії з нагоди початку тимчасового застосування Угоди про асоціацію.
https://www.facebook.com/EUDelegationUkraine/posts/828569500521013?fref=nf
Угода про фінансування Програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні»
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/984_014
Угода про асоціацію між Україною та ЄС
http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/european-integration/ua-eu-association
 
Зокрема розглянули загальне питання реалізації проекту «N 7 – Літній кінотеатр» та надали рекомендації для впровадження його в регіонах. Під час зустрічі учасники мали змогу обмінятись досвідом у залученні фінансування проектів від міжнародних донорів, а також більше дізнатися про проекти для громадського суспільства Креативна Європа, Східного Партнерства, як частини Європейської Політики Сусідства та спільної ініціативи ЄС і держав – «східних сусідів» Союзу, до котрих належить і Україна, які фінансує ЄС, та зробити внесок в обговорення найбільш актуальних питань на теперішній час.
 Добавить комментарий